randevu tedavi ücreti

pratik-leke-tedavisi

Çoğu insanın vücudunda, genellikle güneşten kaynaklanan zararlı ışınlar sebebiyle meydana gelen lekeler, estetik olarak görüntü bozukluğu olduğundan rahatsız edici bir problemdir. Uzun süreler güneş ışınlarına maruz kalındığı taktirde bu lekelerin kötü huylu olabilme olasılığı yönünde görüşler mevcuttur. Güneş ışıkları lekelerin oluşumuna veya karakterinin değişmesine sebep olabilmektedir. Fakat vücudun hiç güneş görmeyen bölgelerinde de leke oluşumuna rastlanmaktadır. Bu durumun genetik bir durum olduğu düşünülmektedir.

Oluşan lekeler farklı şekillerde ve çeşitlerde olabilir. Aşağıda izleyeceğiniz videoda orta yaşlarda bir erkeğin yüzünde bulunan leke sizinde gördüğünüz gibi 5-6 saniye içerisinde yok olmaktadır. Cildin yüzeysel tabakasından sadece çeyrek mm kalınlıkta bir kısım alınmaktadır. Çok yüzeysel uygulanan bir yöntem olduğu için herhangi bir çukurluk ve iz kalmamaktadır.

Saniyeler İçinde Leke Tedavisi

Bu tip lekeler kimyasal peeling, zımpara ve lazer ile de yok edilebilmektedir. Fakat peeling ve lazer yöntemleri uygulaması bir kaç seans gerektirmekte olup, yan etkileri bulunmaktadır. Dermabrazyon ise çok ağır bir uygulama olduğundan kişinin aylarca güneş görmemesi gerekmektedir. Yöntemlerin içerisinde en pratiği ve en başarılı sonuç alınanı radyo frekanstır.

Bu yöntem uygulandığında leke yalnızca 5-15 sn içerisinde silinebilmektedir. Yöntem için radyo dalgası yayan RF cihazı kullanılır. Radyo dalgalarının ısıya dönüşmesi ile etkili olmaktadır. Kullanılan ısı enerjisi, derinin yüzeyinden çok çok ince bir tabakayı kaldırmaktadır. Cihaz cilde dokundurulduğu an en üst tabaka yok olmaktadır. Pratik bir uygulamadır. 5-15 saniye kadar kısa bir sürede uygulanır ve sonuç nettir. Sonuç anlık olarak görülür. Neredeyse tamamı tek seans kullanılarak bitmektedir. Çok nadir olarak 2. uygulama gerekebilir.

Radyofrekans bir anlamda termal soyma yaptığı için bu konuda tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır yoksa tekrar gibi yada çukurluk gibi sorunlar yaşanabilir.
Fotoğraf arşivinden bu tedavi fotoğrafını paylaştığımız Op.Dr. Atilla Kaya özetle “leke tedavisi yaptırmadan önce yeterli araştırma yapılmalı ve en akla yatkın tedavi uygulatılmalıdır. Her yöntem aynı sonuca ulaştıramaz” dedi

Share

Yorum yapılmamış