randevu tedavi ücreti

Makat çatlağı anüs bölgesinde görülen hastalıklar arasında ikinci sırayı alır ve en şiddetli ağrı yapan hastalıktır. Basur kadar sık olmasa da oldukça sıktır. Kadınlarda görülme oranı erkeklere kıyasla biraz daha fazladır.

Makat çatlağı sebepleri ;
– Kabızlık
– Yoğun ishal
– Amipli dizanteri
– Makatı zorlayıcı cisim sokmak

Makat Çatlağı belirtileri ;
Görülme sılığına göre şu şekilde sıralayabiliriz
-Acı, ağrı
-Kaşıntı
-Kanama
-Meme oluşması
-Zor dışkılama

İlaçla Tedavi ; Erken dönemde bazı hastalarda etkili olabilmektedir. İlk iki haftada başlanırsa % 20-30 oranında iyileşme sağlayabilir. Kabızlıkla tekrar ihtimali yüksek olduğundan iyileştikten sonra kabızlık engellenmelidir.

Botoxla Makat Çatlağı Tedavisi ; 2 haftayı geçmiş müzmin vakalarda ve çok ağrısı olan erken dönem hastalarda kullanılır. Başarısı ameliyata yakındır ve kalıcıdır. Hastalık iyileştiğinde normale dönülmüş olacağından tekrar uygulamaya gerek duyulmaz.

Ameliyat Tedavisi ; Anüsün kenarından deri kesilerek içerdeki anüs kaslarına ulaşılır. Bu kaslardan bir gurubu kesilir (L.İ.S- Lateral internal sfinkteri). Kasın kesilmesine bağlı olarak ortaya çıkabilen gaz kaçırma, dışkı kaçırma gibi seyrek ama ciddi yan etkileri ve buna ek olarak genel ameliyat yan etkileri olan kanama, iltihaplanmai, fistül gelişimi gibi yan etkilerinden dolayı giderek daha az tercih edilmektedir. Botoxla tedavi tanımlandıktan sonra giderek daha az yapılmaktadır.

Makat Çatlağı Botox Video ;
Videoda görüldüğü gibi işlem 1-2 dakikada tamamlanmakta ve hasta sosyal yaşamına dönmektedir. Basit bir enjeksiyon kadar kolaydır.

Botoxla Makat Çatlağı Tedavisinin Üstünlükleri ;
– Anüste bir kas feda edilmemiş olur.
– İstemeden dışkı ve gaz kaçırmaya neden olacak bir anüs gevşemesi olmaz.
– Anüste ameliyat izi ve deformasyon gelişmez.
– Genel ameliyat yan etkileri görülmez.
– Ağrısız bir işlemdir.
– İş gücü kaybı yaşanmaz.

Anal fissür ameliyatının yapılışı ayrı bir video olarak paylaşılacaktır. Botox tedavisinin ayrıntıları için https://www.analfissur.com sitesinden yararlanabilirsiniz.

https://www.ideaklinikankara.com/botoksla-anal-fissur-tedavisi/

Share

Yorum yapılmamış