randevu tedavi ücreti

İnsanlar hayatları boyunca çeşitli sorun ya da hastalıklara maruz kalabilir. Bu sorunlardan biri de et benleridir. Aslında çok büyük problem teşkil etmez fakat yüz bölgesinde görülen et benleri dramatik olabildiği gibi, göğüs altı ya da boyundaysa sürtünmeye maruz kalabilmektedir. Doğuştan gelebilen bu problem, ilerleyen herhangi bir yaştada meydana gelebilmektedir. Toplumda karşılaşılma olasılığı oldukça fazladır. Ben aldırma işlemi için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

et-beni-tedavisi-video

Et Beni Neden Çıkar

Bu sorunun cevabı kesin ve net olarak bilinmemektedir. Cilt üzerinde meydana gelen herhangi bir deformasyon sonucunda gelişme görülür. Fazla gelişen bu katma cilt üzerinde kabarıklık meydana gelmesine neden olmaktadır. Büyümesi kontrolsüz olan bu kabarıklık iri boyutlara ulaşabilmektedir.

Et beni görülen kişilerin ortak noktası ailelerinde de bu sorunla karşılaşılan kişilerin olmasıdır yani genetik bir durumdur. Bu duruma maruz kalan kişilerin çocuklarında da et beni oluşma olasılığı yüksektir. Çok düşük bir ihtimal olsa da sivilce çıkan bir alan da deformasyon meydana geldiğinden dolayı et beni gelişebilmektedir.

Et Beni Aldırma

Ameliyatla Aldırma
Günümüz teknolojisinde sağlık alanında katedilen gelişme ve yeniliklerle bir çok sorun ve hastalık kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu durum ben tedavisi için de söz konusudur. Teknolojinin yetersiz kaldığı günlerde ameliyat edilerek alınan benin yerinde, benden 2 kat daha büyük dikiş atılmakta ve izi kalmaktaydı. Bu da benden daha fazla rahatsız edici bir durum olarak görülmekteydi. Günümüzde kullanılan cihazların sayesinde sivilce izinden çok daha belirtsiz bir iz kalabilmektedir.

Ameliyatsız Tedaviler
Et benleri için radyo frekans kullanılabilmektedir. Çünkü bu tip benlerde lazer yetersiz kalmaktadır. Günümüzde bir çok ben tedavisi yapan merkezde de yaygın olarak radyo frekans kullanılmaktadır. RF teknolojisinde oluşacak doku hasarı çok düşük seviyede olduğu gibi sivilce izinden çok daha küçük iz kalmaktadır.

Et Beni Dondurma
Krioterapi ismi verilen yöntemle yapılmaktadır. -40 dereceye sahip gaz ile doldurulan benin çürümesi sağlanır. Derinliği kesin olarak ayarlanamayan bir yöntem olduğundan dolayı geniş doku hasarı oluşmaktadır. Bu da çok abartılı bir şekilde iz bırakmaktadır. Dolayısıyla çok fazla tavsiye ve tercih edilmemektedir.

Ben Aldırma Videosu
Aşağı kısımda eklenen video da 2 santimlik bir et beninin, radyo frekans ile alındığını net bir şekilde izleyebilirsiniz. Oldukça büyük boyutta ki bu benin yerini ilk etapta belirsiz bir yara almaktadır. Tedavinin sonrasında ki 2-3 hafta içerisinde ise yara iyileşme göstererk, sohbet mesafesinden dikat edilemeyecek şekilde iz kalabilme şansı bulunmaktadır. Bu yalnızca olasılık olarak söylenmekte olup, her hastada iz kalacak diye bir kâide yoktur.

https://www.ideaklinik.com.tr/ben-tedavisi/

Share

Yorum yapılmamış