randevu tedavi ücreti

Bacağında varisleri olan birinin ayak bileğinde de olma ihtimali çok yüksektir, az veya çok her hastanın bileğinde değişik düzeylerde görülür. Genellikle bacaktakiler gibi çok kalın boyutlara ulaşmaz, daha çok kılcal damar şeklinde yada orta kalınlıkta olurlar. Özellikle bileğe yakın olanlar deri incelmesine neden olduğu için bu bölgede yara çıkma ihtimali daha yüksektir ve kemiğe yakın olduğu için de çok zor iyileşir. Tüm bu yazılanların şu önemi vardır. Ayak bileğindeki varisleri çok bekletmeden tedavi ettirmek gerekir.

Ayak Bileği Varisi Tedavisi Nasıl Yapılır

Damarların genişliğine göre yöntem seçimi yapılır. Kemiğe yakın olması, cildin ince olması ve cilt altı yağ dokusunun az olması sebepleriyle bu alanda ameliyat yapılmaz ve yapılmamalıdır. Ameliyatsız yöntemler uygulanmalıdır. Kılcal damar çatlaması şeklinde olanlar radyo frekans veya lazerle tedavi edilir. İğne girebilecek kadar yani 1-2 mm kalınlıkta olanlar ise enjeksiyonla (sklero terapi veya köpük) yapılır. Aşağıda izleyeceğiniz videoda ayak bileği varisi tedavi edilmektedir. Dikkatli incelendiğinde köpük verilmeye başladığı anda görüntü düzelmekte varisler dramatik bir şekilde yok olmaktadır. Köpük damarın içinde ilerledikçe gözle görülür bir şekilde düzelmektedir. Bu bölgenin varislerinde köpük normal skleroterapiye tercih edilmektedir çünkü köpük uygulamasında kullanılan aktif madde ¼ kadar kullanılmaktadır yani 3 hava 1 ilaç oranı olmaktadır. Bu şekilde kullanılan ilaç miktarı dörtten bire düşmekte olabilecek yan etkiler çok çok azalmaktadır.

Videoda olmayan ve bu bölge varislerinde kullanılanr diğer yöntemler ise lazer ve radyo frekanstır.

Radyo Frekansla Tedavi;
Yukarıda söz edildiği gibi iğne giremeyecek kadar ince kılcallarda radyo frekans denilen teknoloji kullanılmaktadır. Radyo frekans yönteminde de damara dokunulduğu anda kaybolur. Hafif acı veren uygulamanın da belirlenmiş bir yan etkisi yoktur.

Lazerle Tedavi; Daha çok varise ve buna bağlı olarak gelişmiş yaralardan kaynaklanan kahverengi lekelenme ve kırmızı leke şeklindeki sorunlarda uygulanır. Birkaç seans uygulamak gerekebilir.
Lazer ve radyo frekans yöntemlerinin anlatımı ayrı videolarda ele alınmıştır.

Ayak Bileği Varis Tedavi Fiyatları;
İşlem çok değişik yöntemlerle yapılsa da ücretlendirme tektir. Yani köpüğe, lazere, radyo frekansa veya seans sayılarına göre ayrı ayrı ücretlendirme yapılmaz. Tek ücret belirlenir ve tedavi tamamlanır.

Türkiye’de Ankara İzmir ve İstanbul’da beş şubeyle hizmet veren Idea Klinik Kalp Damar Cerrahisi Merkezi Bu tür sorunların tümünde tek ücret almakta ve 1 yıl boyunca hastasını olabilecek herhangi bir soruna karşı garanti altına almaktadır. Yani hasta bir sene boyunca varisleriyle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadığında hiçbir ek ücret alınmadan çözmektedir. Bu garanti uygulaması Türkiye’de sadece Idea Klinik Kalp Damar Cerrahisi Merkezi tarafından verilmektedir. Garanti sadece ayak bileği için değil tüm bacaklardaki ve her tür için verilmektedir.
Ayak bileğinde daha çok önem arz etse de tüm varisler için mutlaka ameliyatsız yöntemler tercih edilmelidir.

Share

Yorum yapılmamış